Beata Kempa z Solidarnej Polski została poproszona przez dziennikarzy we Wrocławiu o komentarz do wypowiedzi posła Przemysława Czarnka dotyczącą ideologii LGBT.

Chodziło m.in. o wypowiedź w sobotnim programie "Studio Polska" na antenie TVP Info. Poseł PiS Przemysław Czarnek mówił: "brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy o jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją".

Po programie Czarnek wyjaśnił w mediach społecznościowych, że odcina się od wszystkich manipulacji dotyczących jego wypowiedzi. Podkreślił, że jego słowa odnosiły się do prezentowanego w programie zdjęcia z Los Angeles, "na którym widać obrzydliwe sceny z centrum tego miasta - człowiek roznegliżowany, z widocznymi genitaliami, popija drinka w barze gejowskim na ulicy".

"Jest mi przykro, że w ten sposób celowo przypisuje mi się intencje, których nigdy nie miałem"

– dodał.

Kempa powiedziała, że stara się komentować wypowiedzi, które słyszała, a tej wypowiedzi nie słyszała, a jest "coraz częściej przyzwyczajana do tego, że wypowiedzi są manipulowane".

"Ale odpowiem na pytanie może w takie sposób: dzisiaj toczy się w Polsce spór ideologiczny. I toczy się nie tylko - że jest kampania wyborcza, tylko ten spór przetacza się przez całą Europę. I myślę, że w tej sytuacji pokazywanie pewnych kwestii bez tak zwanego ładnego opakowania może jest rzeczywiście trudne, ale mimo wszystko trzeba pokazać, jak bardzo wszelkiego rodzaju ideologie, w szczególności ideologia LGBT jest promowana w różnego rodzaju mediach, albo różnego rodzaju przedsięwzięciach i sytuacjach"

- powiedziała Kempa.

Jej zdaniem, nie stanowi to równowagi dla "tych, którzy preferują jednak wartości, które do tej pory legły również u podstaw nawet powstania państwa polskiego".

Kempa podkreśliła, że jeśli się "wczytać się w dokumenty eksperckie, a pozostawać na poziomie laicko lapidarnym" to z tej pozycji:

"LGBT jest bardzo groźną ideologią. Ma swe fundamenty i podstawy w bardzo groźnym systemie. I trzeba chronić nasze dzieci przed ta ideologią. Natomiast co do ludzi, którzy mają odmienne preferencje i inne zapatrywania, to żyjemy w wolnym kraju. Wolno funkcjonować, wolno żyć i trzeba się wzajemnie szanować. Natomiast co do ideologii, to tej ideologii mówimy absolutne, zdecydowane >>nie<<"

- podsumowała.