Czy Gowin przyjrzy się Piskorskiemu?

  

Apelują o to dawni działacze Stronnictwa Demokratycznego w liście otwartym do ministra sprawiedliwości. Ich zdaniem sprawa przejęcia struktur i majątku SD przez Pawła Sikorskiego kryje mechanizmy podobne do tych, które ujawniła prowokacja dziennikarska „GPC” w gdańskim sądzie.

Działacze SD wzywają, by minister Jarosław Gowin przyjrzał się postanowieniu Sądu Apelacyjnego z marca 2011 r. Uznano wówczas, że Paweł Piskorski – były prezydent Warszawy i jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej – jest prawnie przewodniczącym SD. Mimo że zdaniem sądu Piskorski i jego ludzie łamali statut partii i podejmowali nielegalne uchwały.

„Sąd ani na moment nie zastanowił się, dlaczego kilka osób skupionych wokół Pawła Piskorskiego usuwa z partii połowę składu Rady Naczelnej, cały Naczelny Sąd Partyjny, całą Komisje Rewizyjną” – piszą autorzy listu. Ich zdaniem postanowienie SA to porażka Państwa Polskiego i polskiej demokracji. „Wiadomo, że Paweł Piskorski, podobnie jak Marcin P., prezes Amber Gold, przez całe lata był w sposób wyjątkowy oceniany przez wymiar sprawiedliwości w toczących się przeciw niemu różnych postępowaniach” – czytamy w liście otwartym do ministra sprawiedliwości.

Wraz ze strukturami SD, Piskorski przejął też kilka nieruchomości partyjnych w dużych miastach. Ich wartość to kilkadziesiąt mln zł. Wyrzuceni działacze Stronnictwa zawiązali komitet rewindykacyjny, którego celem jest odzyskanie dawnego pałacyku Rappaportów w centrum Krakowa. Nieruchomość szacowana jest na ok. 15 mln zł. – Z naszych informacji wynika, że pałac został z premedytacją zadłużony, znacznie poniżej swojej wartości. Co ciekawe, zobowiązania wystąpiły wobec spółki, która jest powiązana interesami z rodziną Piskorskich – mówi Niezależnej Adam Zyzman, były rzecznik prasowy SD. Dawni działacze partii zaapelowali do Pawła Piskorskiego, by zwrócił obiekt krakowskim rzemieślnikom, za których pieniądze został wykupiony w latach 70. XX w.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl