Floydomania opanowała świat

  

Wzmożenie po tragicznej śmierci George’a Floyda przybiera coraz bardziej groteskowe rozmiary. Media w USA niemal na siłę wprowadzają stan wyjątkowy, krytykują Donalda Trumpa za wprowadzanie dyktatury. Co gorsza, manifestacje antyrasistowskie przypominają zloty szabrowników i chuliganów – wykorzystują chwilową koniunkturę i pobłażliwość policji z podupadłym autorytetem.

Nawet w Warszawie wielu protestujących padło na kolana w geście solidarności z czarnoskórymi obywatelami USA. Floyd zginął na skutek bestialstwa policjanta – koniec, kropka. Biały stróż prawa Derek Chauvin w trakcie zatrzymania udusił kolanem czarnoskórego obywatela. A zatem George Floyd, choć z wyrokami na koncie i przestępczą przeszłością, pasuje do narracji o wszechobecnym rasizmie. Oczywiście, on występuje, ale akurat nie tam, gdzie chcą go na siłę widzieć ideolodzy lewicy.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts