Premier wspiera Dudę

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę Pisz na Mazurach, żeby wspierać kampanię wyborczą starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Rozdawał ulotki, rozmawiał z mieszkańcami i turystami.

Mateusz Morawiecki
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wizytę w Piszu premier rozpoczął od złożenia wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pamiątkowa tablica znajduje się na rondzie, któremu w maju 2010 r. piska rada miasta nadała imię tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej w Smoleńsku prezydenta.

Morawiecki, któremu towarzyszyli m.in. miejscowi parlamentarzyści PiS, przeszedł na główny rynek miasta, gdzie zebrało się około stu sympatyków urzędującego prezydenta. Rozdawał ulotki z deklaracją "Obronimy Polskę plus", rozmawiał z napotkanymi ludźmi i pozował z nimi do wspólnych zdjęć. Podczas całej wizyty miał na twarzy maseczkę.

Poza mieszkańcami Pisza, spotykał turystów, którzy przyjechali na długi weekend na Mazury. Morawiecki rozmawiał m.in. z mieszkanką Warszawy pracującą w branży stomatologicznej. Zapytał ją, czy skorzystała z tarczy antykryzysowej. Kobieta potwierdziła i zapewniła, że wszystko łatwo poszło z uzyskaniem takiej pomocy.

Przed przyjazdem do Pisza Morawiecki odwiedził Ostrów Mazowiecką, Łomżę i Kolno, a późnym popołudniem ma przyjechać do Ostrołęki.

W powiecie piskim urzędujący prezydent uzyskał najlepszy w woj. warmińsko-mazurskim wynik w wyborach przed pięcioma laty. W drugiej turze zdobył wtedy 52,90 proc. głosów.

Od soboty w ramach akcji "Łączy nas Polska" politycy Zjednoczonej Prawicy spotykają się wyborcami w całym kraju, by mobilizować ich i przekonywać do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę.

W weekend zaplanowano około 200 takich spotkań z udziałem m.in. posłów i europosłów PiS, którzy w swoich okręgach wyborczych mają przedstawiać program wyborczy starającego się o reelekcję prezydenta. Będą prezentować m.in. założenia tzw. Planu Dudy, czyli planu inwestycji strategicznych i lokalnych i mówić o podpisanej w mijającym tygodniu "Karcie rodziny".

Zgodnie z postanowieniem marszałek Sejmu Elżbiety Witek wybory prezydenckie w 2020 r. odbędą się 28 czerwca. Będą one miały charakter "mieszany" - wyborcy mogą zdecydować, czy chcą wziąć w nich udział bezpośrednio, czy drogą korespondencyjną.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo