Dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie Justyna Krawczyńska za pośrednictwem mediów społecznościowych miała umieszczać obraźliwe wpisy pod adresem niektórych kandydatów na prezydenta i polityków.

Na profilu dyrektorki pojawiły się m. in. takie wpisy: "Słyszałam kiedyś takie określenie jednej z figur w kartach dupek i to właśnie @szymon_holownia"; „Zamknij tego fałszywego i rudego ryja, bo już ani słuchać, ani czytać nie można"; "I ta mina przygłupa. No nie, teraz to już pan przesadziłeś, panie Kamyszu. Poszukaj pan lepiej Internetu dla bezdomnych".

Dyrektorka szkoły w Rojowie w rozmowie z pracodawcą na ten temat nie przyznała się do winy. Stwierdziła, że jej konto zostało zhakowane w momencie, kiedy zamieściła zdjęcie kandydata na prezydenta, którego popiera. Na swoim profilu społecznościowym zamieściła oświadczenie, zapewniając, że do publikacji niestosownych treści doszło bez jej wiedzy i zgody.

- Styl, w jakim napisano komentarze z wykorzystaniem mojego profilu, nie jest przeze mnie akceptowany. Publikacje te wraz z kontem Twitter zostały przeze mnie usunięte, a mój telefon zabezpieczony skutecznie przed dostępem osób niepowołanych. (…) Przepraszam wszystkich, których działanie osoby nieuprawnionej z wykorzystaniem mojego konta mogło oburzyć, dotknąć lub obrazić

 – poinformowała Justyna Krawczyńska.

- Nie zgadzam się z takim tłumaczeniem, bo obraźliwe komentarze dyrektorka zamieszczała co najmniej od roku

 – powiedział burmistrz Patryk Jędrowiak. Podkreślił, że Justyna Krawczyńska o kradzieży konta nie zawiadomiła też policji.

Burmistrz Ostrzeszowa podjął czynności w sprawie odwołania dyrektorki ze stanowiska.

- Poinformowałem rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie wielkopolskim o podejrzeniu popełnienia czynu naruszającego godność nauczyciela. Natomiast do wielkopolskiego kuratora oświaty zwróciłem się z prośbą o opinię na temat zwolnienia Justyny Krawczyńskiej ze stanowiska

 – wyjaśnił.

Burmistrz poinformował, że opinia kuratora nie jest zobowiązująca do podjęcia decyzji, ale niezbędna przy zachowaniu wymaganych procedur.