- Jesteśmy wdzięczni, że przyjął pan zaproszenie na XV zjazd Klubów Gazety Polskiej. Deklaruję też, że Kluby zrobią wszystko, kilkanaście tysięcy ludzi, zrobimy wszystko, by Andrzej Duda ponownie został prezydentem na kolejne pięć lat!

- powiedział po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego Ryszard Kapuściński.

Red. Tomasz Sakiewicz dopytał, czy zwycięstwo w pierwszej turze jest możliwe.

- Oczywiście jest to możliwe. Potrzebna jest jednak wielka mobilizacja - przyznał jeden z liderów Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że ta jest szczególnie istotna.

Lider Prawa i Sprawiedliwości został też zapytany o słowa kontrkandydatów Andrzeja Dudy, którzy sceptycznie patrzą na strategiczne inwestycje dla Polski.

- Spór dotyczy wielu problemów. Jeśli ująć to generalnie, trzeba dodać jeszcze jedną sprawę. Dziś obserwujemy spór o politykę społeczną. Od pięciu lat prowadzimy ją bardzo intensywnie, którą dziś można liczyć w dziesiątkach miliardów złotych. Wszystko to, co mówili dotychczas (politycy Platformy Obywatelskiej -red.) wskazuje, że ci ludzie są przeciwko takiej polityce

- tłumaczył prezes PiS.

- Nie jest tak, że pojawiła się zgoda z ich strony. Dzisiejsze deklaracje padają wyłącznie na potrzeby trwającej kampanii wyborczej - ocenił Jarosław Kaczyński.