Trzy pytania do Polaków: o związki partnerskie, homo-małżeństwa i adopcję. Odpowiedzi są jednoznaczne

Polacy nie popierają legalizacji związków partnerskich osób tej samej płci, homo-małżeństw i adopcji dzieci przez pary homoseksualne - tak wynika z najnowszego badania Pracowni Estymator dla portalu dorzeczy.pl. Wyniki sondy jednoznacznie pokazują, w kjakim kierunku podążają poglądy Polaków.

Zdjęcie ilustracyjne
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Pracownia Estymator w sondażu dla portalu dorzeczy.pl zadała swoim ankietowanym, a było to prawie 1100 osób dorosłych, trzy ważne pytania. Dotyczyły one kwestii światopoglądowych związanych z parami homoseksualnymi. To temat, który powraca niemal w każdej kampanii wyborczej. Odpowiedzi na pytania były jednoznaczne:

Czy w Polsce powinny zostać zalegalizowane związki partnerskie osób tej samej płci? 48 procent ankietowanych uważa, że nie. Za legalizacją takich związków jest 37 procent respondentów. 

Czy w Polsce powinny zostać zalegalizowane małżeństwa homoseksualne z takimi samymi prawami, jakie mają małżeństwa kobiety i mężczyzny? 62 procent pytanych odpowiada, że nie. Odpowiedź twierdzącą, za legalizacją homo-małżeństw, usłyszeć można było od 22 procent badanych.

Czy po ewentualnym wprowadzeniu w Polsce związków partnerskich / zalegalizowaniu małżeństw homoseksualnych powinny one mieć prawo do adopcji dzieci? Na to pytanie tylko 10 procent respondentów odpowiedziało twierdząco. Przeciwników tego rozwiązania jest zdecydowanie więcej - aż 79 procent.

 

Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl

#LGBT #małżeństwa homoseksualne #adopcja dzieci #związki partnerskie

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo