Dużo mówił o walce ze smogiem i... nic! „Kolejny program, którego Trzaskowski nie realizuje”

Młodzi działacze PiS punktują kolejne niespełnione obietnice wyborcze prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Trzeba przyznać, że trochę się tego uzbierało, a lista stale się wydłuża. „Prezydent Warszawy złożył obietnice likwidacji wszystkich miejskich kopciuchów do 2021 r. To kolejny program, którego nie realizuje” - ujawniają.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Mieszkamy w mieście, w którym wyjście na spacer równa się wypaleniu paczki papierosów. Nie chcemy mieszkać w mieście, w którym się dusimy smogiem, w duszą się nim nasi rodzice, a już niedługo będą się nim dusiły nasze dzieci.
- powiedział na konferencji przewodniczący Forum Młodych PiS Warszawa Michał Moskal

Podkreślił, że problem czystego powietrza jest jednym z najważniejszych dla młodych ludzi.

Przypomniał, że „prezydent Rafał Trzaskowski złożył obietnice likwidacji wszystkich miejskich kopciuchów do 2021 r” i zwrócił uwagę, że to jego „kolejny program, którego nie realizuje”.

Wskazał, że najbardziej drastycznym przykładem zaniedbań w tej dziedzinie jest stołeczny Wawer. Jak się okazuje, w tej dzielnicy Warszawy do wymiany jest 3,5 tys. palenisk starego typu na opał stały.

Liczba umów zawartych do tej pory na wymianę kopciuchów to 39.
- ujawnił.

Michał Moskal Porównał średnią roczną liczbę wymiany kopciuchów w dużych miastach Polski. Z tych statystyk wynika, że według informacji przekazanych przez Moskala, w Krakowie wymienia się rocznie ponad 4,5 tys., we Wrocławiu ok. 1,5 tys., Katowicach 1,1 tys. Natomiast w stolicy średnia ta ma wynosić zaledwie... 22 paleniska rocznie!

Moskal zwrócił uwagę, na rządowy program Czyste Powietrze. Wskazał, że w jego ramach podpisano już ponad 91 tys. umów na wymianę kopciuchów. Łączna kwota dotacji na ten cel wyniosła ok. 1670 mln zł.

Polska Agencja Prasowa informuje w komunikacie, że zwróciła się już na drodze oficjalnej do stołecznego ratusza o pełne dane na temat realizacji programu wymiany palenisk starego typu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wymiana kopciuchów #wymiana pieców węglowych #kopciuchy #czyste powietrze #smog #Rafał Trzaskowski

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo