Z OSTATNIEJ CHWILI

Karolina Naja i Anna Puławska mistrzyniami świata w kajakowej dwójce na 500 m. • • •

Nagrody Grammy przyznawano "po znajomości"? Akademia zaostrza zasady zgłaszania nominacji

Organizatorzy Grammy Awards ogłosili zaostrzenie zasad przyznawania nominacji do tej prestiżowej muzycznej nagrody. To reakcja na zarzuty, jakoby członkowie Akademii wybierali nominowanych artystów po znajomości. Zapowiedziano również, że następna gala odbędzie się zgodnie z planem w styczniu 2021 r., pomimo epidemii koronawirusa, która zatrzymała wiele innych wydarzeń kulturalnych.

zdjęcie ilustracyjne,
youtube.com/printscreen

Zgodnie z nowymi przepisami, członkowie komitetów, którzy nominują artystów do Grammy, muszą z wyprzedzeniem zadeklarować, czy mają jakiekolwiek powiązania finansowe, rodzinne lub inne z artystami branymi pod uwagę. Brak dobrowolnego ujawnienia takich więzi spowoduje, że dana osoba nie będzie mogła brać udziału w tym procesie w przyszłości.

Zarzuty, że proces nominacji Grammy jest fałszowany, wysunęła w styczniu była dyrektor Akademii Deborah Dugan. Członkowie komitetów odpierali te zarzuty nazywając je „kategorycznie fałszywymi i wprowadzającymi w błąd”. Dugan została wkrótce zwolniona.

Wszystkie zmiany i nowe zasady dotyczące nagród Grammy zostaną opublikowane na stronie internetowej Akademii, aby wyrazić „ciągłe zaangażowanie w ewolucję, oraz zapewnić, że proces nominacji i zasady GRAMMY Awards będą teraz bardziej przejrzyste i uczciwe” - napisano w oświadczeniu.

Harvey Mason Jr., tymczasowy przewodniczący Akademii, powiedział w wywiadzie dla Variety, że kolejna gala ma odbyć się zgodnie z planem 31 stycznia. Organizatorzy rozważają trzy scenariusze.

„Pierwszy to tradycyjny program z pełną widownią, drugi z ograniczoną widownią, a trzeci bez widowni. Żaden z nich nie wymaga zmiany ani przełożenia daty”

- powiedział Mason.

 

 


Źródło: Reuters, niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo