Gronkiewicz-Waltz chciała obronić Trzaskowskiego. Nie wyszło. „Ja nie będę zapraszał księdza”

Była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz stanęła w obronie Rafała Trzaskowskiego. - Ponieważ TVP podało, że Trzaskowski nie zaprosił księdza na opłatek to przypominam że gospodarzem tej uroczystości była zawsze Rada Miasta a nie Prezydent - napisała na Twitterze. Problem w tym, że Trzaskowski już rok temu ogłosił: "Nie jestem osobą, która uważa, że urząd powinien zapraszać księdza gdziekolwiek" - Ja nie będę zapraszał księdza - zapowiedział.

Fotomag/Gazeta Polska/Aleksiej Witwicki

W ubiegłym roku Rafał Trzaskowski odniósł się do pomysłu liderki "Inicjatywy Polskiej", Barbary Nowackiej, dotyczącego tzw. rozdziału Kościoła od państwa. Według prezydenta Warszawy urząd powinien być neutralny światopoglądowo, a religia w szkołach się nie sprawdziła.

Trzaskowski pytany wówczas w TVN24, czy za jego prezydentury w stolicy, miasto będzie zapraszać księdza np. na uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod miejskie inwestycje, zaprzeczył.

"Nie jestem osobą, która uważa, że urząd powinien zapraszać księdza gdziekolwiek. Ja nie będę zapraszał księdza. To nie jest żadna wojna światopoglądowa, tylko uważam, że to nie jest taka uroczystość, która powinna być uroczystością o rysie religijnym"

- mówił.

Według Trzaskowskiego, prezydent miasta wraz z całym urzędem nie powinien "pokazywać publicznie swoich poglądów".

"Natomiast jeżeli mamy święta i śpiewamy np. kolędy i gdzieś zaproszony jest ksiądz, ja nie mam z tym żadnego problemu. Ja jestem katolikiem, tylko uważam, że urząd powinien być neutralny światopoglądowo i nie powinniśmy się obnosić z tym, kto jest jakiego wyznania"

- dodał.

Dopytywany, czy jest za pozostawieniem nauczania religii w szkołach, Trzaskowski ocenił, że religia się "nie sprawdziła".

"Natomiast ja nie będę wojował z tym, żeby religię ze szkół wyprowadzić"

- podkreślił.

Jak dodał, religia powinna być pierwszą lub ostatnią lekcją oraz nie powinno się "stygmatyzować" dzieci, które na nią nie uczęszczają.

Tymczasem była prezydent Warszawy napisała dzisiaj na Twitterze (pisownia oryginalna):

"Ponieważ TVP podało ,ze Trzaskowski nie zaprosił ksiedza na opłatek to przypominam ze gospodarzem tej uroczystości była zawsze Rada Miasta a nie Prezydent".

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #Hanna Gronkiewicz- Waltz #KO #księża

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo