Pojedynek bokserskich mistrzów. Uzgodniono warunki walki Tyson Fury - Anthony Joshua

Najprawdopodobniej latem 2021 roku dojdzie do pojedynku bokserskich mistrzów. Uzgodniono warunki finansowe dwóch pojedynków brytyjskich czempionów wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym - poinformował promotor Eddie Hearn.

twitter.com/Tyson_Fury/

Do Joshuy należą pasy federacji WBA, IBF, WBO i IBO, zaś Fury jest mistrzem organizacji WBC. W 2019 roku Joshua najpierw stracił wszystkie swoje pasy, przegrywając walkę z Andym Ruizem, doznając pierwszej i jedynej dotychczas porażki w karierze, a potem zrewanżował się Meksykaninowi. Z kolei Fury został czempionem WBC nokautując Amerykanina Deontaya Wildera.

Tyson Fury i Anthony Joshua zmierzą się na ringu

Od tego czasu zaczęły regularnie pojawiać się spekulacje nt. przyszłej "bitwy o Anglię", pojedynku, który w tej chwili najbardziej elektryzowałby kibiców pięściarstwa na całym świecie. Na początku maja przedstawiciele obu bokserów zaczęli negocjacje, które w środę zakończyły się uzgodnieniem warunków finansowych dwóch walk.

Zrobiliśmy olbrzymi krok naprzód, choć przed nami wciąż daleka droga, choćby ustalenie czasu i miejsca. Musimy też wziąć pod uwagę szereg innych okoliczności

- skomentował w Sky Sports News Hearn, promotor Joshuy.

Według doniesień medialnych, pierwszym możliwym terminem jest lato przyszłego roku. Joshuę czeka jeszcze obowiązkowy pojedynek w obronie tytułów z Bułgarem Kubratem Pulewem, który miał się pierwotnie odbyć 20 czerwca w Londynie, ale został przełożony z powodu pandemii koronawirusa. Z kolei Fury powinien najpierw skrzyżować rękawice z oficjalnym pretendentem WBC, innym Brytyjczykiem Dillianem Whyte'em.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Tyson Fury #Anthony Joshua #boks

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo