Polska pomaga

  

Kilka dni temu Polska wysłała na Białoruś jeden z największych konwojów humanitarnych w polskiej historii. Nie na pokaz, lecz same potrzebne szpitalom do walki z koronawirusem rzeczy. Informacje o konkretnym zapotrzebowaniu zebrali na miejscu wolontariusze, polscy dyplomaci i pracownicy Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

Na coś takiego nie zdobyły się podobno bratnie Białorusi Rosja i Chiny. Na podobnej zasadzie, choć w mniejszej skali, Polska wysyła sprzęt medyczny na Ukrainę, do Gruzji, Mołdawii, na Bałkany, misję medyczną do Tadżykistanu. Polska przez lata w różnych sprawach sama potrzebowała pomocy, a dziś sami możemy pomóc nie tylko naszym sąsiadom, lecz także odleglejszym krajom. To słuszne, ludzkie i buduje pozycję Polski. Poza tym dla nas ważna jest sytuacja epidemiczna również za granicą, im lepiej sobie radzą z koronawirusem wokół nas i na świecie, tym bezpieczniej u nas. A „argumenty” niektórych nienawistników internetowych, że trzeba pomagać tylko w Polsce, nie mają żadnej wartości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts