Prezydent podpisze Kartę Rodziny. Bielan zdradza, jakie zapisy się w niej znajdą

- W Karcie Rodziny, którą podpisze prezydent Andrzej Duda, będą programy prorodzinne oraz zapisy dotyczące obrony instytucji małżeństwa - zapowiedział Adam Bielan, który jest rzecznikiem sztabu prezydenta Andrzeja Dudy.

prezydent.pl

Dzisiaj o godz. 10:00 prezydent Andrzej Duda podpiszę Kartę Rodziny.

Bielan powiedział na antenie Radia Wnet, że będzie to dokument, który "podsumowuje wszystkie wartości, o które pan prezydent zabiegał w trakcie mijającej kadencji ale, o które będzie również walczył w trakcie kolejnej kadencji".

"To są z jednej strony oczywiście duże programy prorodzinne, które udało się wprowadzić dzięki temu, że Zjednoczona Prawica ma większość w Sejmie oraz, (że) pan prezydent sprawuje urząd prezydenta. To jest program 500 plus, "Dobry start" 300 plus, program Mama plus. To jest wprowadzanie innych nowych programów wsparcia m.in. bon turystyczny, który ma charakter również prorodzinny"

- wymieniał Bielan.

Poinformował, że będą to też zapisy "dotyczące obrony instytucji małżeństwa".

"Wiemy, że w Polsce konstytucja definiuje instytucje małżeństwa, jako związek kobiety i mężczyzny, ale wiemy również, że Rafał Trzaskowski i szczególnie jego najbliżsi współpracownicy - Paweł Rabiej - chcą przeprowadzić zamach na instytucję małżeństwa, chcą poprzez tzw. etapowanie doprowadzić do legalizacji w Polsce małżeństw homoseksualnych, a później do adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne. Temu pan prezydent Andrzej Duda mówi stanowczo: nie!"

- podkreślił.

Dopytywany, czy w Karcie Rodziny prezydent obieca coś nowego Polakom, odpowiedział: "tak, prezydent będzie obiecywać po pierwsze obronę tych wszystkich wartości, o których przed chwilą mówiłem, ale będzie również obiecywać, w miarę możliwości budżetowych, jak będziemy wychodzić z >>koronakryzysu<<, który opanował w tej chwili świat i gospodarkę europejską".

"Ekonomiści mówią, że to największy kryzys od lat 30 ubiegłego wieku, ale jednocześnie mówią, że Polska powinna w najmniej dotkliwy sposób odczuć ten kryzys w tym roku. Liczymy na to, że w kolejnych latach polskie rodziny będą mogły otrzymać również większe wsparcie"

- dodał.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#adam bielan #Andrzej Duda #Karta Dużej Rodziny #wybory prezydenckie

lml
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo