Podczas przedpołudniowej sesji Polak po raz pierwszy zszedł poniżej 1.20 minuty, popołudniu wyniku nie poprawił. Kubica w sesji porannej przejechał jedno okrążenie w czasie 1.19,783. Najszybszy Austriak Ferdinand von Habsburg (Audi R5) 1.19,319, drugi czas – 1.19,329 uzyskał jego rodak Philipp Eng (BMW M4). Rezultat Kubicy dał mu siódme miejsce w sesji przedpołudniowej.

Robert Kubica szybko przystosowuje się do DTM

W sesji popołudniowej ponownie najszybszy był prawnuk ostatniego władcy Austro-Węgier, arcyksiąże Ferdinand Zvonimir von Habsburg-Lothringen. Choć nie poprawił wyniku porannego, to i tak czas jaki uzyskał - 1.19,629 był najlepszy. Kubica najszybciej okrążenie przejechał w czasie 1.21,306. Ten rezultat krakowianina był najsłabszym w tej części dnia. Polak jednak jeździł po kilkanaście okrążeń ucząc się samochodu, gdy rywale po jednym szybkim, natychmiast zjeżdżali do serwisu.

Przejazd Kubicy w drugim dniu testów

We wtorek drugiego dnia testów Habsburg, który podobnie jak Kubica jeździ w prywatnym zespole, nie dał rywalom żadnych szans. W obu sesjach był najszybszy, praktycznie tylko Eng próbował mu dorównać. Testy DTM na Nurburgringu zaplanowano na cztery dni, mają się zakończyć w czwartek.