Polacy spędzą wakacje w kraju. Najczęstszymi kierunkami góry i morze

87 procent Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, chce spędzić go w kraju, najczęściej w górach lub nad morzem - podaje Polska Organizacja Turystyczna. Po to, by wesprzeć branżę, POT rusza z kampanią zachęcającą do podróżowania po Polsce.

Tatry
pixabay.com

Jak zaznaczyła POT we wtorkowym komunikacie, Polacy są spragnieni podróżowania. Z badań przygotowywanych na zlecenie POT wynika, że 87 procent Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, zamierza spędzić go w kraju. "To pozwala z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji" - oceniono. Najczęściej planujemy wyjazdy w góry (34 proc.), nad morze (27 proc.) lub do miejscowości położonych nieopodal jezior (16 proc.).

"Dzięki kolejnym etapom odmrażania gospodarki turystyka krajowa zaczyna się odradzać" - czytamy w informacji.

POT, by wesprzeć polską branżę turystyczną, rozpoczyna kampanię „Odpoczywaj w Polsce”. Jej celem jest, jak wyjaśniono, zainspirowanie Polaków do podróżowania po kraju. Akcja została opracowana wspólnie z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. Na potrzeby kampanii POT stworzyła stronę https://odpoczywajwpolsce.pl/, gdzie prezentowana jest oferta turystyczna naszego kraju. "To punkty startowe do odkrywania okolicy" - wskazał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Na umieszczonej na stronie interaktywnej mapie przedstawiono produkty turystyczne nagrodzone Certyfikatami POT, zdobywców tytułu „Polska Marka Turystyczna” oraz laureatów konkursu „EDEN – European Destination of Excellence” i „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. POT zachęca też do odwiedzania miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO czy do poznawania bogactwa parków narodowych.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#turystyka #Polska Organizacja Turystyczna #wakacje #Tatry #góry #Polskie góry #Morze Bałtyckie #wakacje nad morzem #wakacje w górach #Odpoczywaj w Polsce

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo