Po konsultacji z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyrekcja MNK zdecydowała o zamknięciu Gmachu Głównego, w którym mieści się dział techniczny.

"Choroba u naszych pracowników ma lekki przebieg. Wszyskie te osoby zostały odsunięte od pracy lub skierowane do pracy zdalnej" - powiedziała Katarzyna Bik. "Żadna z nich nie miała kontaktu z publicznością" - podkreśliła.

Po złagodzeniu obostrzeń związanych z pandemią Muzeum Narodowe w Krakowie stopniowo otwierało swoje oddziały. Gmach Główny został udostępniony publiczności od 16 maja, gdzie widzowie mogli oglądać wystawę "Cud światła", na której pokazywane są średniowieczne polskie witraże.

Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia sanitarne zwiedzanie muzeum jest możliwe tylko z zasłoniętą twarzą. Na wystawie może znajdować się maksymalnie 35 widzów. Przy wejściu do gmachu MNK są dozowniki z płynem odkażającym ręce do obowiązkowego stosowania przez wszystkie osoby. Codziennie w godz. 12.00 - 12.30 oraz 14.30 - 15.00 obowiązywały przerwy techniczne z powodu wentylacji i dezynfekcji sal.