Będą dodatki w "mundurówkach". Rząd zatwierdził projekt ustawy

Rząd zatwierdził i przyjął projekt ustawy o wsparciu służb mundurowych podległych ministrowi spraw wewnętrznych Ten projekt lada moment trafi do Sejmu, będzie szybko procedowany – poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński. Wyraził nadzieję, że nowe przepisy wejdą w życie sierpniu.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Projektem ustawy, który zakłada m.in. wprowadzenie dwustopniowych przedemerytalnych dodatków dla funkcjonariuszy podległych MSWiA, rząd zajmował się na wtorkowym posiedzeniu. Dodatki mieliby otrzymywać najlepsi funkcjonariusze, którzy zdecydowaliby się pozostać w formacji.

O przyjęciu projektu przez rząd poinformował szef MSWiA. "Ten projekt lada moment trafi do Sejmu, będzie szybko procedowany. Mam nadzieję, że nowe przepisy prawa wejdą w życie w sierpniu" – podkreślił Kamiński.

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez MSWiA wprowadza m.in. dwustopniowe dodatki motywacyjne dla funkcjonariuszy, którzy po nabyciu prawa do emerytury i posiadaniu co najmniej 25 lat służby zdecydowaliby się pozostać w formacji. Proponowane przepisy wzmocniłyby również ochronę prawną funkcjonariuszy policji i SG.

Dodatek pierwszego stopnia, w wysokości 1,5 tys. zł brutto przysługiwałby funkcjonariuszom, którzy ukończyli 25 lat służby. Natomiast dodatek drugiego stopnia – w wysokości 2,5 tys. zł brutto otrzymaliby funkcjonariusze po 28,5 latach służby. Mieliby je otrzymać najlepsi funkcjonariusze, z rekomendacją przełożonych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#policja #dodatek #służba graniczna #Mariusz Kamiński #MSWiA #służby mundurowe #projekt ustawy

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo