Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Tarcza pomaga śląskim przedsiębiorcom. Ochroniono 224 tys. miejsc pracy

Rozwiązania z tarczy antykryzysowej uratowały nas – zadeklarowali właściciele zabrzańskiej firmy produkcyjno-handlowej Indrax z branży odzieżowej, podczas dzisiejszego briefingu z udziałem wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Aliny Nowak. Poinformowano, że w województwie śląskim tarcza ochroniła 224 tys. miejsc pracy, a tamtejsi przedsiębiorcy uzyskali łącznie niemal 644 miliony złotych pożyczek.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Dziękujemy pani minister za wsparcie. W ramach tarczy skorzystaliśmy z dwóch rozwiązań. Dzięki Powiatowemu Urzędowi Pracy uzyskaliśmy dotacje na naszych pracowników – mamy je na trzy miesiące, do czerwca. Oprócz tego dzięki Polskiemu Funduszowi Rozwoju uzyskaliśmy kredyt, który pozwolił nam działać, z jakąś perspektywą na przyszłość

 - relacjonował podczas briefingu współwłaściciel firmy Krzysztof Lasoń.

Lasoń dziękował za pomoc także prezydent Zabrza Małgorzacie Mańce-Szulik. Jak zaznaczył, pierwszym wsparciem po rozpoczęciu epidemii było bowiem zwolnienie spółki przez miasto z czynszu – pod koniec marca. „To dla nas miało ogromne znaczenie, ponieważ byliśmy przerażeni tym, co się dzieje i w każda taka gwiazdka na niebie powodowała, że nabieraliśmy optymizmu” - wyjaśnił.

Wiceszefowa MRPiPS akcentowała, że firma bardzo odpowiedzialnie podeszła do swoich pracowników podczas epidemii – występując do urzędu pracy o środki na ochronę miejsc pracy. Ponadto firma skorzystała z dofinansowania Polskiego Funduszu Rozwoju.

To bardzo ważne w tym trudnym czasie, abyśmy chronili te miejsca pracy, które mamy w naszych małych ojczyznach

 - podkreśliła Nowak.

Z danych przekazanych przez biuro prasowe MRPiPS wynika, że w woj. śląskim w ramach tarczy m.in. przeznaczono 886 mln zł z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na ochronę 224 tys. miejsc pracy oraz przyznano blisko 644 mln zł pożyczek dla mikroprzedsiębiorstw.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Indrax #Alina Nowak #ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej #tarcza antykryzysowa #gospodarka

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo