Prezydent Duda ostro o reformie sądownictwa: Są elity, które swoich przywilejów bronią pazurami

W trakcie spotkania z mieszkańcami Lęborka prezydent Andrzej Duda odniósł się do kwestii reformy sądownictwa. Pod adresem sędziów padły naprawdę mocne słowa. Prezydent mówił m.in. o broniących swoich interesów elitach, które „są gotowe poniewierać Polakami i polskim państwem za granicą”.

Grzegorz Jakubowski/KPRP

Tak, mam nadzieję, będziemy zmieniali również wymiar sprawiedliwości, bo te zmiany następują. One są bardzo trudne, bo jak państwo widzicie są elity, które swoich przywilejów bronią pazurami. Walczą i są gotowe do każdej niegodziwości, byle tylko swoje przywileje obronić. Są gotowe poniewierać Polakami i polskim państwem za granicą. Wielokrotnie to państwo słyszeliście, oszczerstwa na nasz temat. Ale spokojnie. My spokojnie i konsekwentnie realizujemy w naszym kraju te zmiany, które służą polskiemu społeczeństwu. Przeważającej jego części.
- mówił prezydent Andrzej Duda w Lęborku.

Na spotkaniu z mieszkańcami Lęborka Duda przypominał także o dokonaniach swojej kadencji.

Wiek emerytalny został obniżony, wprowadziliśmy 500 plus, mimo, że przeciwnicy krzyczeli, że Polska się zawali. Polska się nie zawaliła, gdy zamiast do złodziei VAT-u, pieniądze trafiły do polskiej rodziny. - mówił prezydent Andrzej Duda

Prezydent mówił również o najnowszym proponowanym programie - 500 zł dla każdego dziecka na wypoczynek letni. Wyjaśnił, że będzie to elektroniczny bon wypłacany przez ZUS; będzie go może zrealizować tylko na usługę turystyczną.

O to właśnie chodzi, mam nadzieje że te pieniądze rzeczywiście zasilą branżę turystyczną i pomogą państwu, lub państwa sąsiadom, wszystkim, którzy świadczą usługi turystyczne w naszym kraju.
- podkreślił.

Przekonywał też, że rodzina jest fundamentem jego polityki.
Rodzina jest najważniejsza. Jest fundamentem naszego państwa, stanowi fundament jego rozwoju.
- oświadczył Andrzej Duda.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrzej Duda #reforma sądownictwa #sędziowie

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo