Afera reprywatyzacyjna „wymyśloną katarynką”? Podzielone głosy w Koalicji Obywatelskiej

Wczoraj w programie Michała Rachonia w TVP Info poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Urbaniak powiedział o aferze reprywatyzacyjnej, że to „wymyślona katarynka”. Zapytaliśmy polityków z Koalicji Obywatelskiej, czy są tego samego zdania.

zdjęcie ilustracyjne,
pixabay.com/adnovak

Sławomir Potapowicz, warszawski radny Nowoczesnej:

Były podejmowane działania, które teraz bada prokuratura i odpowiednie służby. W tej sprawie czekamy na podjęcie odpowiednich działań, po oczywiście zbadaniu i przedstawieniu zarzutów przez organy ścigania, na decyzje sądowe. Natomiast niewątpliwie te osoby, które korzystały na nielegalnej reprywatyzacji, częściowo było to środowisko nieuczciwych prawników, częściowo urzędników, to można powiedzieć, że ich działania miały charakter takiej zorganizowanej grupy, która miała na celu uzyskanie korzyści majątkowej w związku z wykorzystaniem luk prawnych, naiwności ludzkiej, ale też zajmowanych stanowisk

- przyznał. 

Stanowiska Jarosława Urbaniaka nie podziela Katarzyna Piekarska, posłanka Inicjatywy Polskiej-Koalicji Obywatelskiej, chociaż starała się pokazać sprawę od innej strony, zdecydowanie wybielając rządzącą Warszawą od 2006 roku PO: 

W 2018 roku pan Jan Śpiewak, wówczas kandydujący na urząd prezydenta Warszawy powiedział, że w PiS ogromne środowisko czerpie korzyści z reprywatyzacji. Wymienił wtedy nazwisko pewnego radnego, który to radny wytoczył mu sprawę. Sprawę wygrał pan Śpiewak. Ja widzę, że pan Śpiewak oskarża różne środowiska na temat reprywatyzacji. Jeśli chodzi o reprywatyzacje, to nikt nie ma wątpliwości, że przez ten cały proces, bardzo wielu ludzi straciło swoje mieszkanie oraz zaufanie do państwa. Myślę, że największym grzechem w tej sprawie i to jest jakby komentarz do tego i za to odpowiadają wszystkie środowiska polityczne po 89 roku, jest to, że do dzisiaj nie ma ustawy reprywatyzacyjnej. Te różne rzeczy mogą się dziać między innymi dlatego, że jej nie ma. Co do pana Urbaniaka, to ja zawsze staram się nie komentować. Jeżeli pojawiają się tego rodzaju opinie, które są bardziej skrajne, to uważam, że powinni je oceniać wyborcy. Poza tym myślę, że być może pan Jan Śpiewak będzie kandydatem na prezydenta Warszawy, bo uważam, że pan Trzaskowski zostanie prezydentem Polski i wtedy czekają nas wybory na urząd prezydenta Warszawy, który to zostanie opróżniony.

 Źródło: niezalezna.pl,

 

#afera reprywatyzacyjna

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo