Na platformie HBO MAX pojawiła się nowa seria znanej kreskówki "Zwariowane melodie". Fani bajki zwrócili uwagę, że jeden z głównych bohaterów - myśliwy Elmer J. Fudd, który poluje na królika Bugsa - nie ma swojej kultowej strzelby.

Zamiast tego, w zapowiedzi pt. "Dynamite Dance", Fudd ściga Bugsa z kosą w ręku. Główny bohater w ramach odwetu kilkukrotnie detonuje przy nim dynamit.

Aktualnie jesteśmy na fali przeciwstawiania się nękaniu. "Wszyscy muszą być przyjaciółmi", "wszyscy muszą się dogadywać". "Zwariowane melodie" są tego antytezą. Bohaterami każdego odcinka są najczęściej dwie postacie, które wchodzą ze sobą w konflikt

- tłumaczył producent wykonawczy nowej serii Peter Browngardt w rozmowie z "The New York Times". Dodał, że usunięcie z bajki broni palnej... "odpowiada dzisiejszym standardom".

Serwis Sky News zwraca uwagę, że twórcy wielu innych kreskówek starają się również dopasować do "dzisiejszych standardów". Dlatego przed emisją bajki "Tom i Jerry" pojawia się taki komunikat:

"Krótkie historyjki mogą przedstawiać pewne uprzedzenia etniczne i rasowe, które kiedyś były powszechne w społeczeństwie amerykańskim. Takie wyobrażenia były błędne zarówno wtedy, jak i dziś."