Pracowita noc dla strażaków. Ostatniej doby ponad 2 tys. zdarzeń. Wiatr uszkodził niemal 100 budynków

Ubiegłej doby odnotowaliśmy ponad 2 tys. zdarzeń, z czego związanych z pogodą - 1038. Wiatr uszkodził 98 budynków mieszkalnych i 33 budynki gospodarcze - powiedział dziś rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.

twitter.com/MiroslawSuchon screen

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej ostatniej doby strażacy odnotowali 2013 zdarzeń, z czego 1038 było związanych z pogodą. "Silny wiatr uszkodził 98 budynków mieszkalnych i 33 budynki gospodarcze" - przekazał.

Wskazał, że najwięcej zjawisk wystąpiło na Podkarpaciu - 263, Mazowszu - 175 i na Śląsku 172.

Poinformował też, że w związku z pogodą dwie osoby zostały poszkodowane.

"W Zarębicach w powiecie częstochowskim fragment uszkodzonego dachu spowodował u jednej osoby obrażenia nóg. W poważnym stanie została odwieziona do szpitala"

- podkreślił.

"W miejscowości Jurków w powiecie brzeskim w Małopolsce w wyniku wyładowania atmosferycznego zapaliła się elewacja budynku i osoba, która tam przebywała w wyniku silnych emocji zasłabła. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pomocy. Została przetransportowana do szpitala"

- podał.

Przekazał również, że w działaniach brało udział ponad 6 tys. strażaków i ponad 1,2 tys. pojazdów. "Strażacy w zdarzeniach związanych z pogodą głównie usuwali wiatrołomy czyli powalone drzewa, nadłamane konary, wypompowywali wodę i zabezpieczali dachy budynków" - dodał.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#burza #wiatr #straż #uszkodzenia

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo