Tweety J.K. Rowling na temat płciowości wywołały furię. Pisarkę nazwano „transfobem”

Pisarka wywołała skandal na Twitterze serią wpisów dotyczących płci. Ich treść spowodowała, że kilku użytkowników nazwało ją „transfobiczną” lub radykalną feministką wykluczającą trans (TERF).

J.K. Rowling,
youtube.com/printscreen

Krytycy wpisów Rowling w internecie twierdzą, że komentarze autorki były skierowane do osób trans i zniekształcały fakty dotyczące tożsamości płciowej i osób trans. To nie pierwszy raz, kiedy Rowling jest krytykowana za swoje poglądy w tej kwestii.

Pisarka zamieściła komentarz do artykułu, w którym stwierdzono, że 1,8 miliarda ludzi - dziewcząt, kobiet i osób niebinarnych pod względem płci - miesiączkuje. Rowling podkreśliła, że istnieje określenie dla osób, które miesiączkują. To "kobieta".

Niektórzy internauci uznali tweeta Rowling jako wykluczającego, ponieważ nie uznała ona faktu, że osoby transpłciowe mogą również miesiączkować. 

Rowling dodała oliwy do ognia, wysyłając kolejną falę wpisów na temat płci biologicznej. GLAAD, organizacja zajmująca się prawami LGBTQ +, stwierdziła, że komentarze Rowling były skierowane do osób trans, a autorka dostosowała się do ideologii, która „wypaczyła” fakty dotyczące tożsamości płciowej i osób trans. Najnowsze tweety Rowling skrytykowała również Kampania Praw Człowieka, największa grupa obrońców praw LGBTQ + w USA.

To nie pierwszy raz, gdy Rowling spotkała się z krytyką swoich opinii na temat płci i seksu. W grudniu 2019 r. pisarka opowiedziała się za Mayą Forstater, która została zwolniona z pracy za stwierdzenie, że mężczyźni nie mogą „zmienić się” w kobiety.

„Ubieraj się, jak chcesz. Nazywaj siebie, jak chcesz. Śpij z każdym dorosłym, który ci pasuje. Żyj swoim najlepszym życiem w pokoju i bezpieczeństwie. Ale zmusić kobietę do rezygnacji z pracy za stwierdzenie, że płeć jest prawdziwa?”

- napisała wówczas Rowling popierając Forstater.

 Źródło: Deutsche Welle, niezalezna.pl,

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo