Zgodnie z oświadczeniem Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia, producenci będą musieli najpierw uzyskać zgodę lokalnych urzędników ds. zdrowia na wznowienie filmowania.

Prace nad filmami na całym świecie zostały wstrzymane w połowie marca. Grupa zadaniowa z hollywoodzkich studiów i związków zawodowych na początku tego tygodnia zaproponowała więc rozwiązania, które mają utrzymać bezpieczeństwo na planie. To szeroko zakrojone testy na koronawirusa, codzienne kontrole objawów i inne zabezpieczenia, aby umożliwić aktorom i członkom załogi powrót do pracy.

Wytyczne zostały opracowane przez przedstawicieli Walta Disneya, Netflix Inc., AT&T Inc, Warner Bros i Comcast Corp, NBCUniversal oraz związków zawodowych, w tym SAG-AFTRA, IATSE i Directors Guild of America.

Departament Zdrowia powiedział, że aby powrócić do pracy, produkcje muszą działać zgodnie z wytycznymi grupy zadaniowej, a także uzyskać zgodę urzędników ds. zdrowia hrabstwa.

Departament dodał, że władze hrabstwa powinny rozważyć wskaźniki infekcji miejscowym koronawirusem, gotowość do gwałtownego wzrostu liczby przypadków, możliwości testowania i inne dane przed udzieleniem zgody.