Według hiszpańskiego ministerstwa zdrowia dotychczas w kraju zanotowano 241 310 infekcji koronawirusem. Wczoraj resort szacował tę liczbę na 240 978, o oznacza dobowy wzrost o 332 zakażenia.

Wraz z jednym zgonem odnotowanym według resortu w ciągu ostatniej doby łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wynosi 27 135.

Z opublikowanych do dzisiejszego wieczora danych służb medycznych trzech hiszpańskich wspólnot autonomicznych wynika jednak, że w ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło co najmniej 25 pacjentów. W Katalonii od piątku zanotowano 17 nowych zgonów, w Kraju Basków – siedem, zaś w Asturii jeden.

Z kolei w Portugalii dzisiaj późnym popołudniem resort zdrowia zorganizował wprawdzie konferencję prasową, ale nie podał aktualnej liczby zgonów oraz infekcji. Portugalska minister zdrowia Marta Temido wyjaśniła, że błąd systemu komputerowego uniemożliwił służbom medycznym Portugalii aktualizację danych.

Wczoraj po południu liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Portugalii szacowana była przez resort zdrowia na 1465, zaś liczba zakażeń na 33 969.