Prezydent Andrzej Duda w ramach kampanijnego objazdu po kraju spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Stalowej Woli na Podkarpaciu. Podkreślał, że plan na najbliższe lata, to plan wielkich inwestycji strategicznych, takich jak Centralny Port Komunikacyjny czy przekop Mierzei Wiślanej.

Do planu prezydenta odniósł się premier Mateusz Morawiecki.

"Pan prezydent Andrzej Duda spotkał się dzisiaj z mieszkańcami Stalowa Wola i ogłosił Plan Dudy, czyli plan solidarnego rozwoju Polski na następne lata. Gdy oglądam zdjęcia ze Stalowej Woli to widzę na nich ten sam entuzjazm do tego pomysłu, który ja poczułem, gdy Prezydent po raz pierwszy mi o nim powiedział"

- napisał Morawiecki na Facebooku.

"Polska tego Planu potrzebuje. Z mojej strony pełne poparcie dla Planu Dudy!"

- podkreślił szef rządu.

Prezydent przekonywał w Stalowej Woli, że chce, aby Polska czerpała swoją siłę z tradycji opartej na chrześcijaństwie i jednocześnie tradycji, która "każe nam myśleć nowocześnie".

"Dlatego plan na te najbliższe lata to jest przede wszystkim plan wielkich inwestycji strategicznych po pierwsze wielkich inwestycji strategicznych, o których ostatnio mówimy, które będą kołem zamachowym naszej gospodarki i nie tylko wyprowadzą nas z kryzysu, ale przede wszystkim poprowadzą nas drogą rozwoju przez najbliższe lata"

- mówił prezydent.

Jako pierwszą z tych inwestycji wymienił Centralny Port Komunikacyjny, który - jak ocenił - przyczyni się do umocnienia miejsca Polski "w przestrzeni europejskiej". Jako drugą inwestycję wymieniał przekop Mierzei Wiślanej. Duda ocenił, że jest to inwestycja kwestionowana, ponieważ "nie jest w smak różnym interesom, także zagranicznym".