Prezydent przedstawił plan inwestycji dla zdrowia

Potrzebne są inwestycje w ochronę zdrowia i poprawa opieki nad seniorami – powiedział dziś prezydent Andrzej Duda. Przypomniał projekty narodowej strategii onkologicznej i powołania specjalnego funduszu na leczenie chorób onkologicznych i rzadkich.

Andrzej Duda
twitter.com/PiotrMuller

"Seniorzy wymagają szczególnego podejścia. Będzie ich w najbliższych latach i dziesięcioleciach coraz więcej. Wymagają szczególnego starania, to są ludzie, którzy przepracowali całe swoje życie. Doceniamy ich poprzez 13. emeryturę, poprzez program leków 75 plus, ale ja bym chciał, żeby mieli poczucie, że są pod stałą opieką medyczną dla nich dedykowaną"

– powiedział Andrzej Duda na mityngu wyborczym w Stanowej Woli.

Przypomniał, że w Kancelarii Prezydenta jest przygotowywany projekt ustawy, która ma przeorganizować i poprawić opiekę zdrowotną nad osobami starszymi. Podkreślił, że konieczne są inwestycje w służbę zdrowia, to "dlatego już w tej chwili będący na ukończeniu plan stworzenia centrów zdrowia 75 plus – centrów zdrowia dla seniorów", które mają powstać w ciągu kilku lat. Przypomniał także przygotowany we współpracy z resortem zdrowia prezydencki projekt narodowej strategii onkologicznej, który przewiduje przeznaczenie co najmniej 5 mld zł na profilaktykę i leczenie.

Zapewnił, że "oczywiście będzie" także fundusz medyczny "na szczególne sytuacje, szczególne wypadki chorób onkologicznych".

"Jesteśmy w tej chwili w trakcie prac nad ustawą. Ja tej ustawie patronuję i ja biorę na siebie za to odpowiedzialność. Jeżeli zostanę przez państwa wybrany na urząd prezydenta na drugą kadencję, z całą pewnością zaraz na początku kadencji ten fundusz będzie" – powiedział, dodając, że ma zapewnienie premiera, że są pieniądze, które mają zasilić fundusz. Dodał, że fundusz ma powstać, "żeby nie trzeba było prosić, czynić zbiórek publicznych, modląc się o to, czy pieniądze się znajdą. W tym ma wesprzeć polskie państwo".

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Andrzej Duda #prezydent #wybory #opieka zdrowotna

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo