Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policją

Minionej nocy gorzowscy policjanci zatrzymali po pościgu 38-letniego mieszkańca tego miasta, który nie zatrzymał się do kontroli, był nietrzeźwy i ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – poinformował Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Policja
policja.pl

„Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się kontroli i ucieczkę oraz niezastosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do pięciu. To konsekwencje, jakie może ponieść ten kierowca”

– powiedział Kimet.

Do zatrzymania mężczyzny kierującego volkswagenem passatem doszło przed północą z soboty na niedzielę.

Policja otrzymała zgłoszenie, że po gorzowskim Zawarciu jeździ kierowca, który może być nietrzeźwy. Skierowany na miejsce patrol nie znalazł opisanego pojazdu. Policjanci namierzyli go jednak w innej części miasta.

Na ul. Chrobrego funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę passata do kontroli, ale ten zignorował ich sygnały i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany na ul. Słowackiego.

„Badanie wykazało, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty”

– dodał Kimet.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#jazda pod wpływem alkoholu

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo