Człowiek układu III RP

  

Prezydent Andrzej Duda zdecydował o ułaskawieniu Jana Śpiewaka, którego po sądach ciągają miłośnicy reprywatyzacji à la III RP. To wspaniała wiadomość. Przede wszystkim dla miejskiego aktywisty, z którym nie trzeba zgadzać się we wszystkim, ale należy szanować go choćby za to, że urwał się własnemu, potężnemu, liberalnemu środowisku, którego nigdy mu tego nie wybaczy.

Prezydent stolicy sporo mówi ostatnio o nowej solidarności. Ale właśnie jako jej włodarz pokazał, że jest kontynuatorem polityki Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ruch lokatorski mocno o tym mówi. Trzaskowski nie jest żadną nową nadzieją – to człowiek, za którego plecami stoi cały platformerski układ polityczny, który od zawsze myli uczciwe dochodzenie do własności z przywilejami dla nielicznych. I o tym trzeba mówić zwykłym Polakom, często ofiarom po platformersku pojmowanego „sukcesu III RP”.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts