Spadły europoprawne maski

  

Powiadają: pieniądze lubią ciszę, a duże pieniądze dużą ciszę. Jednak nie zawsze. Przeczy temu to, co dzieje się po ogłoszeniu przez Merkel i Macrona, a potem Komisję Europejską (kolejność nieprzypadkowa) projektu Funduszu Odbudowy. Ci wszyscy, którzy chętnie mówią o unijnej solidarności i zarzucają innym dbanie o narodowe interesy, nagle zrzucili kostium politycznej europoprawności i zaczęli twardą grę o pieniądze.

Holandia, mająca po brexicie największy rabat do swojej składki członkowskiej do brukselskiej kasy, a więc płacąca co roku dużo mniej, niż powinna, najgłośniej protestuje przeciwko pieniądzom dla innych, w tym dla Polski. Szwecja, która wchodząc do UE w 1995 r., uzyskała, po raz pierwszy w historii, specjalnie dla niej stworzony „kran finansowy” w postaci specjalnych środków dla regionów słabo zaludnionych (cała północna Szwecja!), też tupie nogą. Oburza się też Dania, która jako jedyny kraj Unii trzy dekady temu, przy przyjmowaniu traktatu z Maastricht, dostała trwałą derogację, czyli wyjątek od unijnego ustawodawstwa, i nie musi sprzedawać, jak inni, swojej ziemi cudzoziemcom z reszty państw UE. Cóż, pamiętajmy, że Unia to po prostu walka o własne, narodowe i państwowe interesy.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts