W tej sprawie otrzymywaliśmy prośby od rodziców i dyrektorów przedszkoli. Zwróciliśmy się z tą kwestią do Głównego Inspektora Sanitarnego, aby rozważył ewentualnie możliwość zwiększenia liczby dzieci w danej grupie. Analizowaliśmy bieżącą sytuację dotyczącą liczby dzieci uczęszczających do przedszkoli. Obecnie zajęcia opiekuńcze realizowane są w ponad 15 tys. przedszkoli, do których uczęszcza ponad 203 tys. Dzieci.
- informuje w przesłanym do naszej redakcji komunikacie resort edukacji.
 
Jednocześnie Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że możliwość zapewnienia opieki dla najmłodszych dzieci to realna pomoc dla rodziców, którzy muszą wrócić do pracy i nie mogą zostać z dziećmi w domu.

Po raz kolejny dziękujemy wszystkim dyrektorom, samorządom i innym organom prowadzącym przedszkola, którzy na prośbę rodziców uruchomili placówki.
- czytamy w komunikacie.

W celu odpowiedniego przygotowania placówek do opieki nad dziećmi dyrektorzy przedszkoli oraz samorządy otrzymują szczegółowe wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Z ich treścią można się zapoznać TUTAJ.