Koniec z Antifą?

  

Tuż przed wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych bojówki anarchistyczne postanowiły wykorzystać zamieszki wywołane śmiercią George’a Floyda i włączyły się w demolowanie amerykańskich miast, sugerując słabość rządów prezydenta Donalda Trumpa. Na odpowiedź nie czekali długo. Reakcja była natychmiastowa i Trump ogłosił, że Antifa zostanie uznana za organizację terrorystyczną i zrównana z takimi grupami, jak Al-Kaida i Hezbollah.

Przypomnijmy tu akcję Antify w Warszawie w 2011 r. w trakcie manifestacji z okazji Święta Niepodległości oraz atak na policję na Nowym Świecie. Po zatrzymaniu bandytów w kawiarni Nowy Wspaniały Świat prowadzonej przez środowisko „Krytyki Politycznej” policja znalazła arsenał broni: tarcze, pałki, miotacze gazu i kastety. W Waszyngtonie anarchiści zniszczyli stojący przed Białym Domem pomnik Tadeusza Kościuszki, który został zdewastowany antyprezydenckimi i antyrasistowskimi napisami. Niestety jakieś głupki zdewastowały również pomnik Tadeusza Kościuszki w Warszawie napisami „Black lives matter”, nie wiedząc, że Kościuszko w swoim testamencie przekazał część swojego majątku na wykupienie i uwolnienie czarnoskórych niewolników.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts