Były piłkarz planuje też udział w trasie koncertowej zespołu, jak tylko na Wyspach Brytyjskich ustanie pandemia koronawirusa. Cech pojawił się w teledysku promującym piosenkę Iceberg, która ma być pierwszym singlem na nowym albumie „London Country”. Z liderem grupy Ianem Willsem czeskiego bramkarza poznał jeden z kolegów piłkarzy z Chelsea Londyn.

Jak tylko się poznaliśmy zaczęliśmy rozmawiać o muzyce i stwierdziłem, że może uda nam się coś zrobić wspólnie. Ian zaprosił mnie na próby i tak się to zaczęło

– powiedział 38-letni Cech, który od roku jest doradcą w Chelsea Londyn.

Nowy singiel grupy "Wills & The Willing" z gościnnym występem Petra Cecha

Ze sportem ma nadal kontakt i to nie tylko z piłką – w listopadzie zagrał na bramce w… trzecioligowym zespole hokeja na lodzie Guildford Phoenix. Muzyka jest od dawna pasją byłego reprezentanta Czech. W przeszłości był perkusistą zespołu „Eddie Stoilow”, a ze słynnym perkusistą Rogerem Taylorem z „Queen” nagrał charytatywną piosenkę „That's Football”.

Petr Cech dobrze radzi sobie również na lodowisku

Cech był bramkarzem Chelsea w latach 2004-15, bronił także barw Arsenalu Londyn (2015-2019). Na liście trofeów wywalczonych z Chelsea ma m.in. cztery mistrzostwa Anglii oraz triumf w Lidze Mistrzów 2011/12 i w Lidze Europy 2012/13.