Rick Perry: Polacy nie powinni spodziewać się niczego innego, jak wielkości dla swojego narodu

Polacy nie powinni spodziewać się niczego innego, jak wielkości dla swojego narodu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na sąsiadów, którzy nie są najlepsi - zwłaszcza na Wschodzie. To właśnie powód, dla którego Polska musi zachować niezależność, by móc przeciwstawić się i kontrolować swoją własną przyszłość - powiedział podczas Gali portalu Niezalezna.pl Rick Perry, były sekretarz ds. energetyki USA, laureat Głównej Nagrody Prometejskiej.

Rick Perry/ niezalezna.pl

- Wspólnie pracowaliśmy, by Polska stała się jeszcze bardziej niezależnym krajem, zwłaszcza w dziedzinie energetyki. Widać, że Polska to kraj, gdzie wyrazem zaangażowania przywódców jest zapewnienie Polakom wielu źródeł energii

- mówił Rick Perry, po wygłoszonej laudacji przez minister Annę Fotygę..

Ocenił, że wspaniałym tego przykładem jest inicjatywa Trójmorza, „której celem jest zapewnienie wolności handlu na tych wodach”. - Kolejny przykład to Terminal LNG na Bałtyku czy współpraca w dziedzinie energetyki jądrowej - mówił dalej.

- Myślę, że Polacy nie powinni spodziewać się niczego innego, jak wielkości dla swojego narodu. Trzeba jednak zwrócić uwagę na sąsiadów, którzy nie są najlepsi - zwłaszcza na Wschodzie. To właśnie powód, dla którego Polska musi zachować niezależność, by móc przeciwstawić się i kontrolować swoją własną przyszłość

- ocenił Perry.

- Nagroda Prometejska to dla mnie wielki zaszczyt, zwłaszcza, że nosi imię wielkiego człowieka Lecha Kaczyńskiego. Jego dokonania, pamięć o nim i ludzie, których zainspirował, stanowią wspaniałe dziedzictwo Polski - przyznał laureat.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Anna FOtyga #Rick Perry

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo