Biało-czerwoni, co wiadomo od marcowego losowania, zagrają w grupie 1 najwyższej dywizji Ligi Narodów z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

UEFA już potwierdziła, że turniej finałowy zorganizuje zwycięzca naszej grupy. Jeden z trzech - Holandia, Włochy lub Polska. Co będzie w przypadku zajęcia pierwszego miejsca w tabeli przez Bośnię i Hercegowinę? Wówczas decyzję podejmie UEFA

- powiedział Maciej Sawicki.

Jeżeli Polska okaże się najlepsza w grupie 1, czyli automatycznie zostanie gospodarzem Final Four, turniej odbędzie się na dwóch warszawskich stadionach - Legii oraz PGE Narodowym.

PZPN, co jest wykazane w Biuletynie Informacji Publicznej Rady Ministrów, wystąpił już - poprzez Ministerstwo Sportu - do rządu ws. deklaracji i gwarancji niezbędnych przy aplikacji o prawo organizacji turnieju finałowego Ligi Narodów 2021 w Warszawie. Decyzja w sprawie przyjęcia przez rząd uchwały w tej sprawie powinna zapaść do końca trzeciego kwartału tego roku.

Impreza finałowa LN miała się odbyć na początku czerwca 2021 roku, ale ten termin jest już nieaktualny wobec przesunięcia z powodu koronawirusa na czerwiec-lipiec przyszłego roku mistrzostw Europy. W tej sytuacji możliwe, że turniej finałowy odbędzie się we wrześniu lub październiku 2021 roku.

Decyzja UEFA w sprawie terminu imprezy może zapaść w listopadzie lub grudniu

- przyznał sekretarz generalny PZPN.

Faza grupowa powinna według wcześniejszych planów ruszyć na początku września, a reprezentacja Polski - zgodnie z terminarzem - pierwsze spotkanie ma rozegrać na wyjeździe z Holandią (4 września), gdzie obecnie jest zakaz imprez masowych.

Na ten moment wrześniowy start eliminacji Ligi Narodów jest aktualny. Jeżeli chodzi o mecz z Holandią, to za wcześnie na konkrety, ale przecież w razie konieczności można byłoby ewentualnie zagrać na neutralnym terenie.

Biało-czerwoni w pierwszej edycji Ligi Narodów spadli z Dywizji A, jednak dzięki reformie rozgrywek i poszerzeniu najwyższej dywizji z 12 do 16 drużyn, utrzymali się w niej, podobnie jak Niemcy, Chorwacja oraz Islandia.