Jak podał resort zdrowia Hiszpanii, w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zmarłych zakażonych koronawirusem zwiększyła się do 27 133, czyli o pięć nowych zgonów. Z kolei w ciągu ostatniej doby liczba zainfekowanych wzrosła tam do 240 660. Dzień wcześniej liczba zakażeń była niższa o 334 przypadki.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej główny epidemiolog kraju Fernando Simon wyjaśnił, że resort zdrowia Hiszpanii będzie uwzględniał zgłaszane przez poszczególne regiony nowe zgony na Covid-19 po aktualizacji własnych statystyk, co może potrwać kilka dni.

Przedstawiciel ministerstwa zdrowia dodał, że w dalszym ciągu najwięcej nowych zakażeń występuje na terenie trzech wspólnot autonomicznych kraju: Madrytu, Katalonii oraz Kastylii-La Manchy.

Tymczasem w Portugalii w ciągu ostatniej doby zmarło ośmiu pacjentów zakażonych koronawirusem. W sumie zanotowano już w tym kraju 1455 ofiar śmiertelnych Covid-19.

Z zanotowanych od środy nowych 331 zakażeń koronawirusem aż 93 proc. miało miejsce na terenie aglomeracji Lizbony. Łącznie w całym kraju do czwartkowego popołudnia odnotowano 33 592 przypadki infekcji SARS-CoV-2.

Władze sanitarne Portugalii ujawniły w czwartek, że w związku z potwierdzeniem zakażenia lub podejrzeniem zachorowania na Covid-19 przymusową izolacją objętych jest 28 685 osób.