Orban do Gruzinów: Powrót do przeszłości to błąd

Premier Węgier Viktor Orban, który odwiedził Gruzję z oficjalną wizytą, zaapelował w imieniu Europejskiej Partii Ludowej i Europy, aby Gruzini nie popełnili błędu w poniedziałkowych wyborach d

Premier Węgier Viktor Orban, który odwiedził Gruzję z oficjalną wizytą, zaapelował w imieniu Europejskiej Partii Ludowej i Europy, aby Gruzini nie popełnili błędu w poniedziałkowych wyborach do parlamentu.

Jak podaje portal kresy24.pl - 27 września na przedwyborczym mitingu rządzącej partii Micheila Saakaszwilego w Kutaisi Viktor Orban mówił m.in.:

- Niezwykle cenię wysiłek, jaki włożyliście w to, aby przekształcić kraj postkomunistyczny w konkurencyjną europejską gospodarkę. Sukcesy osiągać nie jest łatwo, a błąd, podobnie jak Węgry, możecie popełnić, jeśli powrócicie do przeszłości. Jeśli jesteście pewni wybranej drogi, jeśli ufacie swoim władzom i popieracie prezydenta, macie szansę na sukces. (…) Wiara w złudzenia i powrót do przeszłości jest błędem. Uwierzcie mi jako waszemu przyjacielowi: nie popełniajcie błędu, nie zróbcie kroku w tył”. (…) Macie w świecie wielu przyjaciół i poparcie w Europie. Chcę was prosić: pozostańcie na drodze integracji - mówił do Gruzinów premier Węgier.


 


Źródło: kresy24.pl

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo