Przekop i tak powstanie

  

Rafał Trzaskowski, kandydat PO na prezydenta – o ile się zarejestruje – w ramach kampanii wyborczej zaczął głosić hasła przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej. Podobnie było podczas kampanii do wyborów samorządowych w 2018 r., kiedy niektórzy kandydaci grali tym tematem.

To śmieszne, bo największa partia opozycyjna, która teraz najgłośniej krytykuje tę inwestycję, głosowała kilka lat temu za ustawą umożliwiającą budowę przekopu. Ale to nie tylko śmieszne – to też niemądre i złe. Moskwa jest zdecydowanie przeciw przekopowi, bo straci kontrolę nad żeglugą na Zalewie Wiślanym. To więc strategiczna inwestycja dla Polski. Ale niektórzy są tak zacietrzewieni, że dają kremlowskiej machinie propagandowej preteksty do rozgrywania podziałów w Polsce na swoją korzyść.

Na szczęście inwestycja jest już na tyle zaawansowana, że przekop powstanie. A co z ekologią, bo to na nią powołują się przeciwnicy? Otóż wystarczy sięgnąć do historii tych ziem (i wód). Całe dzisiejsze ujście Wisły i Żuławy to efekt jednej wielkiej regulacji, która trwa od czasów średniowiecza. I wcale nie zaszkodziła przyrodzie, wprost przeciwnie – żyje tam wiele gatunków zwierząt i roślin. Mają odpowiednie warunki właśnie dzięki ingerencji człowieka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts