Słudzy demonizmu

  

Od paru tygodni prof. Łukasz Szumowski, bohater polskiej drogi walki z pandemią, który uratował przed śmiercią tysiące Polaków, jest atakowany w sposób obrzydliwy. Dlaczego? Dla obserwatorów sceny politycznej jest oczywiste, że sprawcy tego liczą, iż będzie to skutkować utratą kilku punktów przez obóz Zjednoczonej Prawicy, a tym samym osłabi jej kandydata w wyborach prezydenckich.

Nie jest wykluczone, że w tym procederze biorą też udział niektóre międzynarodowe koncerny farmaceutyczne. Czy jednak motywy te wyjaśniają do końca to, co się dzieje wokół ministra zdrowia? Opisując zjawisko demonizmu, ks. Józef Tischner pisze: zło demoniczne jest inteligentne i nie działa „na ślepo, jak śnieżna lawina, kamień spadający z dachu czy złośliwa choroba. Demonizm wie, w kogo, gdzie i kiedy uderzyć. Gdy uderza, uderza w wybranych ludzi i wybrane miejsca. Przede wszystkim jednak uderza tam, gdzie przeczuwa rosnące dobro. Racją działania demonizmu jest odwet w stosunku do dobra za to, że odważa się być dobrem”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts