Zmiany w Karcie nauczyciela

Jeszcze w czerwcu rząd zajmie się nowelą, która doprecyzuje przepisy o odpowiedzialności dyscyplinarnej nauczycieli – informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com /Creative Commons CC0/Alexas_Fotos

Gazeta podaje, że w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów ukazała się w środę zapowiedź nowelizacji Karty nauczyciela. Z informacji przedstawionej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wynika, że jeszcze w II kwartale tego roku szeroka zmiana przepisów oświatowych ma zostać przyjęta przez rząd i trafić do Sejmu.

"Rzeczpospolita" informuje, że MEN przede wszystkim wskazuje na przepisy doprecyzowujące odpowiedzialność dyscyplinarną nauczycieli. Wydłużony do 14 dni ma być okres na zawiadomienie rzecznika dyscyplinarnego o podejrzeniu popełnienia przez nauczyciela czynu naruszającego prawa i dobro dziecka. Zostaną także doprecyzowane przypadki, gdy nie ma potrzeby takiego zawiadomienia.

Z zapowiedzi zmian nie wynika jednak, jakie to będą przypadki. Określony zostanie natomiast termin na złożenie wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego i zmieni się okres, w którym może być wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Doprecyzowane zostaną także przepisy dotyczące zawieszenia nauczyciela lub dyrektora szkoły w pełnieniu obowiązków.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Karta Nauczyciela #MEN

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo