Oni nic nie wiedzą

  

Zdewastowanie pomnika Tadeusza Kościuszki podczas zamieszek w Waszyngtonie (np. napisami „Fuck Trump”) to jedno z najbardziej kuriozalnych, a jednocześnie symbolicznych wydarzeń naszych czasów. Wszak Tadeusz Kościuszko był sam powstańcem, rewolucjonistą, żołnierzem walczącym o wyzwolenie Stanów Zjednoczonych i Rzeczypospolitej spod imperialnego jarzma oraz, jakbyśmy to dziś powiedzieli, upominał się o prawa wykluczonych czarnych (swój majątek przekazał Jeffersonowi na wykup niewolników), Indian czy chłopów na ziemiach Rzeczypospolitej.

A mimo to pewnie został uznany przez zrewoltowany tłum za jakiegoś „białego suprematystę”. W polskim internecie sympatyzujący z protestami w USA tłumaczyli, że tamci przecież nie wiedzieli. Ale właśnie na tym polega problem, że nie wiedzieli. Nie mają pojęcia o niczym. Oto nowe pokolenie, nowy świat. Takich, którzy odczuwają słuszny gniew, ale generalnie niewiele wiedzą poza tym, co wyczytali czy raczej obejrzeli na portalach społecznościowych. I nie chodzi tylko o tych rozgniewanych mieszkańców amerykańskich gett i lewackich zadymiarzy. To byłoby zbyt proste. Arogancja, ignorancja i bełkot to już domena całego świata i wszystkich barw politycznych.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts