Szkoła na ostatniej prostej

  

Po ostatniej konferencji ministra Dariusza Piontkowskiego wiemy, że do końca roku szkolnego większość uczniów nie wróci do szkoły. Będą zajęcia opiekuńcze dla najmłodszych, konsultacje dla klas ósmych i maturzystów oraz innych chętnych, ale nie będzie powrotu do tradycyjnej edukacji.

Wyjaśniła się też sprawa wakacyjnych kolonii, obozów i programów typu „Lato w mieście”, które mogą się odbywać, ale mniej licznie niż niegdyś. Na ostatniej prostej są maturzyści i ósmoklasiści, którzy nie tak wyobrażali sobie swój egzaminacyjny finisz. Dobrze, że ten najbardziej osobliwy rok szkolny się kończy, bo edukacja zdalna, mimo kilku zalet, nigdy nie zastąpi tradycyjnej, opartej na bezpośrednim kontakcie. Nie mówiąc o odliczających dni do końca roku uczniach i utrudzonych rodzicach, którzy potrzebują wakacyjnego wytchnienia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts