Krótka pamięć opozycji

  

Po trzech dekadach istnienia polskiej administracji można wyciągnąć jeden zasadniczy wniosek – najlepiej w niej mają się ci, którzy nic nie robią. Najlepszymi urzędnikami są ci, którzy nie podjęli żadnej decyzji, umiejętnie przenosząc konsekwencje na innych. Wrogiem ich wszystkich są ci, którzy podejmują działania.

Dziś na własnej skórze przerabiają to politycy PiS, którzy zmieniają otaczającą ich rzeczywistość. Ostatnio „kocówę” medialno-polityczną przeżywa minister Łukasz Szumowski. Działacze Koalicji Obywatelskiej czepiają się tego, że Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o stanowczym reagowaniu na epidemię koronawirusa. Nikt już nie pamięta strachu i wstrząsających obrazków z Włoch i Hiszpanii, ale kluczowe jest to, od kogo kupiono maseczki i że zdecydowano się na jednego, a nie drugiego kontrahenta. Tymczasem minister Szumowski wraz z rządem podejmował seryjnie ekstremalnie trudne decyzje, od których zależało życie tysięcy ludzi. Oczywiście politycy opozycji o całym kontekście sytuacji zapominają z premedytacją, gdyż wiedzą, że wdzięczność jest domeną psów. Znów jednak nie doceniają mądrości narodu, który pamięta, jak było, i wie, jak mogłoby być, gdyby państwo nic nie robiło.
 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts