„Za bardzo urósł jako polityk i minister”. Rafalska staje murem za Łukaszem Szumowskim

Min. Szumowski nieprzypadkowo brutalnie atakowany przez opozycję. Za bardzo urósł jako polityk i minister - czytamy we wpisie europoseł Prawa i Sprawiedliwości Elżbiety Rafalskiej. Sejmowa komisja zdrowia negatywnie zarekomendowała wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności dla szefa resortu.

fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

We wtorek sejmowa komisja zdrowia negatywnie zarekomendowała wniosek KO o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedstawicielka wnioskodawców, wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka zarzucała Szumowskiemu m.in. nieprzygotowanie Polski, resortu zdrowia i polskiego społeczeństwa na pandemię. 18 posłów było przeciwko wotum nieufności, a 17 za takim wnioskiem.

Wielu polityków wstawiło się za szefem resortu zdrowia. Tomasz Latos przyzał, należy się dziwić temu, że Szumowskiego krytykują środowiska polityczne, ludzie i media, które "wychwalały ministra Szumowskiego za jego skuteczne, dobre działanie, wspierały go, dostrzegając jego zmęczenie i ciężką pracę".

Była minister edukacji narodowej, dziś europoseł PiS Elżbieta Rafalska przyznała, że minister Szumowski „za bardzo urósł jako polityk i minister”, przez co naraził się na brutalne ataki ze strony opozycji.

„Min. Szumowski nieprzypadkowo brutalnie atakowany przez opozycję. Za bardzo urósł jako polityk i minister. Opozycja postanowiła zniszczyć autorytet Ministra. Atakuje bez zahamowań, uderzając w czuły punkt- jego rodzinę. Niskie, bez szans na powodzenie, ale boli”

- czytamy we wpisie na Twitterze.


 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#Łukasz Szumowski #wniosek o wotum nieufności #koronawirus #Elżbieta Rafalska

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo