Wizja i determinacja

  

Niemal 100 lat temu II Rzeczpospolita stała przed podobnymi wyzwaniami jak dziś – potrzebą nadania rozpędu gospodarce narodowej. Realizacja wielkich przedsięwzięć infrastrukturalnych, jak budowa portu w Gdyni, łączącej ją z Górnym Śląskiem magistrali węglowej czy Centralnego Okręgu Przemysłowego, miały nas przenieść na wyższy poziom rozwoju gospodarczego.

Wówczas wszyscy rozumieli, że te ambitne projekty są niezbędne, bo świat nie będzie czekał, aż go dogonimy. Tak było podczas prezydentury śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, który zapoczątkował budowę terminala LNG w Świnoujściu, i tak samo jest dzisiaj, kiedy Zjednoczona Prawica pomimo oporów opozycji z determinacją buduje Centralny Port Komunikacyjny czy kanał na Mierzei Wiślanej. Gdy inni robią krok, my musimy robić dwa lub trzy. To właśnie te projekty w perspektywie lat dadzą nam przewagę nad innymi, tworzą miejsca pracy i budują dobrobyt. Z drugiej strony mamy Platformę Obywatelską, której najambitniejszym projektem była polityka ciepłej wody w kranie. Na szczęście dziś wszyscy rozumiemy, że to nie wystarcza. Chcemy doganiać Zachód, a nawet go przeganiać. Po prostu zwyczajnie wierzymy, że Polska zasługuje na więcej. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts