USA i Polska – wspólna sprawa

  

Czy zauważyli Państwo podobieństwo działań „nieznanych sprawców” na antyrządowych manifestacjach w USA i Polsce? I tam, i u nas najaktywniejsi zadymiarze, specjaliści od podpalania, plądrowania i atakowania policji (to w USA, my jeszcze nie jesteśmy na takim etapie) pochodzą zazwyczaj spoza miast, w których są demonstracje.

Taka objazdowa trupa od organizowania zamętu. W USA, po bestialskim zabiciu przez policję czarnoskórego George’a Floyda, zamęt ów przyjął brutalne formy. Giną ludzie, płoną ulice, mnożą się akty wandalizmu, których ofiarą i symbolem stał się pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie. W Polsce jak na razie te objazdowe grupy „tylko” lżą i obrażają rządzących podczas ich spotkań z Polakami lub organizują akcje plakatowania ulic obraźliwymi komunikatami. Część tych działań finansują niestety czołowi przedstawiciele opozycji. Prezydent Trump zapowiedział uznanie Antify, która stoi za gwałtownym przebiegiem zamieszek w USA, za organizację terrorystyczną. Miejmy nadzieję, że ostudzi to gorące głowy zwolenników podobnych zajść w Europie, szczególnie w Polsce. Żeby tylko nie doszło do jakiejś tragedii.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts