Z komunikatu ministerstwa zdrowia Hiszpanii wynika, że po raz pierwszy od początku marca w ciągu doby nie zanotowano żadnego przypadku śmiertelnego u pacjenta zakażonego koronawirusem.

Dane te z niedowierzaniem przyjmują jednak hiszpańskie media. Dziennik “El Mundo” wskazuje, że tylko w Asturii, na północy kraju, podczas ostatniej doby zanotowano trzy przypadki śmiertelne pacjentów chorych na Covid-19, o czym poinformowały regionalne służby sanitarne.

Według oświadczenia ministerstwa zdrowia Hiszpanii do poniedziałku w całym kraju zanotowano łącznie 239 638 przypadków infekcji koronawirusem. Oznacza to, że w porównaniu ze statystykami podanymi przez resort w niedzielę podczas ostatniej doby potwierdzono 209 nowych zakażeń.

W Portugalii tymczasem wciąż utrzymuje się zbliżona dynamika nowych zgonów spowodowanych infekcją koronawirusem. Od niedzieli zanotowano 14 kolejnych zgonów, czyli taką samą liczbę jak podczas poprzedniej doby.

Pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem w Portugalii zanotowano też 200 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, co oznacza, że łączna liczba zakażonych wynosi 32 700.

Ze statystyk władz medycznych Portugalii wynika, że w ciągu ostatniej doby liczba osób wyleczonych z Covid-19 wzrosła o 143. W sumie ozdrowieńców jest już 19 552.