Krótka historia terroryzmu

  

Działające w latach 70. i 80. XX wieku Włoskie Czerwone Brygady, niemiecka Frakcja Czerwonej Armii , Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny ze swoim charyzmatycznym mordercą-Wenezuelczykiem Ilichem Ramirezem Sanchezem czyli Carlosem na czele czy wreszcie sprawca zamachu na Jana Pawła II Turek Mehmed Ali Agca.

Poza tym, że te wszystkie grupy i ludzie byli międzynarodowymi terrorystami i lewakami, łączyło ich to, że często finansowały je, zaopatrywały w broń, organizowały pomoc i inspirowały do siania śmierci na Zachodzie państwa komunistyczne ze ZSRS na czele. Jednak działalność terrorystyczna, zamachy, podkładanie bomb i zabijanie ludzi budziła zbiorową niechęć, strach i brak zrozumienia dla idei (czyli chęci zbudowania komunistycznego państwa) w społeczeństwach Zachodu. Dlatego teraz metody walki się zmieniły. Rozmaite Antify radykalizują rozmaite, często pokojowe, protesty, prowokują zamieszki na różnym tle, albo próbują rozbijać spotkania politycznych wrogów. Jest bezpieczniej niż w latach 70., bo zawsze znajdzie się grupa naiwnych idealistów, chętnych do przyłączenia się do protestu. A i ich trudniej potępić, bo przecież cel protestu zawsze jest „słuszny”.

Ale mocodawcy i sponsorzy pozostają najprawdopodobniej ci sami. Tylko pod inną nazwą.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts