Trzaskowski dumny z ojca Rydzyka

  

„Byłem dumny, jak razem z innymi prezydentami w Tbilisi bronił gruzińskiej demokracji” – powiedział o prezydencie Lechu Kaczyńskim Rafał Trzaskowski.

Nie ma wątpliwości, że gdyby Trzaskowskiemu wyszło z badań, że to się mu teraz opłaca, bez mrugnięcia okiem ogłosiłby, że jest dumny z o. Tadeusza Rydzyka, Antoni Macierewicz był najlepszym szefem MON oraz że marzy, by zostać dziennikarzem TVP Info, może nie takim zwykłym, ale korespondentem z Paryża... Przy Gruzji warto się zatrzymać, bo ta wypowiedź przekracza granice nieprzyzwoitości. Trzaskowski liczy, że pamięć Polaków jest na tyle krótka, iż zniknęło z niej to, jak Platforma w latach 2008–2014 niszczyła dorobek Lecha Kaczyńskiego – zamiast wspierać proces usamodzielniania się narodów od Moskwy, stawiała na ocieplenie stosunków z Rosją. Mamy zapomnieć, że Tusk z Sikorskim wierzyli w ewolucję Rosji w kierunku Zachodu, PO zapalała znicze czerwonoarmistom i stawiała bolszewikom pomnik w Ossowie. Warto dodać, że polityka wschodnia prezydenta była realizacją koncepcji głoszonych przez Jarosława i Lecha Kaczyńskich od początku lat 90. Wbrew zygzakom dyplomacji Bronisława Geremka. Śliska to dla ucznia Geremka i kolegi Sikorskiego tematyka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts