Hejterzy z ratusza i Czerskiej

  

„Plakatem w ministra” – artykuł o tym tytule ukazał się na warszawskich stronach „Gazety Wyborczej”. Tekst relacjonuje akcję „autorów, którzy chcą pozostać anonimowi”, jakichś tajemniczych aktywistów. Dawid Krawczyk opisuje plakaty uderzające w ministra zdrowia z hasłem: „Ewangelia wg Łukasza Sz.”, czerwony napis „Szumo-winny” i zarzuty ws. „maseczek do d*py za 5 mln”.

„Dobrze piszą” – miał powiedzieć autorowi „mężczyzna czekający na tramwaj”, co ma dowodzić, że akcja spotyka się z poparciem warszawiaków. Plakaty z ordynarnym hejtem powieszono na miejskich przystankach, gdzie powierzchnie reklamowe ma firma AMS. A ta należy do wydającej „Wyborczą” Agory. Nikt się do jej gablot nie włamywał, dzielny dziennikarz z pewnością by to przecież opisał. Hejterska akcja ma więc całkiem konkretnych autorów i konkretnych patronów. Ta akcja połączonych sił Platformy z Buraka z warszawskiego ratusza i hejterów z „Wyborczej” to przykład na eskalowanie nienawiści i niszczenie ludzi. Przeciw tej mowie nienawiści muszą wystąpić wszyscy – ale odciąć się powinni też od Rafała Trzaskowskiego, zatrudniającego w ratuszu twórcę Soku z Buraka, i od Agory, która tę akcję promowała i umożliwiła jej przeprowadzenie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts